Mobil Uyumlu Site Nedir?

Mobil Uyumlu Site Nedir?

Web sitenizi oluştururken mobil uyumu gözetiyor musunuz? Artık mobil uyumlu siteler olmazsa olmaz. Google mobil uyumlu siteler için yeni planlar yaparken, sizin de bu yeniliklerin gerisinde kalmamanız sizin lehinize olacaktır. Google ile kurulan iyi ilişkiler, sitenizin daha iyi yerlere gelmesini sağlayacaktır. Tahmin ediyoruz ki siz de sitenizin iyi yerlere gelme taraftarısınız. Mobil kullanıcıların oldukça büyük bir çoğunluğa sahip olması da bu noktada önemli bir durumdur. Eğer mobil uyumu olan bir web siteniz varsa sizin potansiyel ziyaretçilerinizi onlar oluşturmaktadır.

Mobil uyumlu site kurmak istediğinizde Google’ın dahi size üç önerisi bulunmaktadır. Ya bu işi kendiniz yapmalısınız, ya iyi bir geliştirici bulmalısınız ya da mevcut sitenizi mobil uyumlu hale getirecek çözümler üretmelisiniz. Stetiko.com olarak sizi bütün bunları düşünmekten kurtarıyoruz. Mobil uyumlu site kurulumunda profesyonel çözümler sunuyoruz.

Mobil Uyum Neden Önemlidir?

Mobil uyumlu olmayan siteler dışlanıyor desek yeridir. Mobil uyumlu site kur, Google’ı arkana al! Google 2016 yılında yaptığı güncelleme sonrasında, mobil uyumlu sitelerin aramalarda daha üst sıralarda yer alacağını belirtiyor.

İnternet kullanıcıları üzerinde yapılan araştırmalarda, kullanıcılar masaüstü veya dizüstü bilgisayarların bulunduğu ortamlarda dahi mobil cihazları kullanmayı tercih ediyor. Mobil kullanıcıların mobil web sitelerinde kalmak içinse dikkat ettiği bazı şeyler bulunmaktadır. Mobil uyum bu noktada devreye giriyor. Mobil uyumlu site kurduğunuzda kullanıcılar web sitenizi açmakta zorlanmayacağı gibi site üzerinde de rahat bir şekilde hareket edebileceklerdir. Hız ve rahat gezinme, ziyaretçilerin aradığı ilk şeydir. Sitenizin açılma süresi mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. Ziyaretçiler beklemeyi de sevmezler…

Mobil uyumlu site kur, sitene hız kazandır. Ayrıca AdWords başarısı için de gerekli olan mobil uyum, eğer satışlarınızın arttırılmasına yönelik çalışmalar istiyorsanız ekstra avantajlar barındırır.

#mobil #uyumlu #responsive #site #kur