Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Her gün girdiğiniz sosyal medya platformları, ürün satın almak için girdiğiniz e-ticaret siteleri, şirketinizin web sitesi ve internet üzerinde bir domaine ve hostinge sahip, erişilebilen her sitenin görünün yüzüne web tasarım denilmektedir. Web sitelerinizin görüntüsünü oluşturan yazılımlara, logolara, bannerlara, görsel içeriklere ve kodlama yapısına denilebilir web tasarım. Aslında görünen şekillerin ve görsellerin aksine web tasarım, kodlardan oluşan bir yapı içermektedir. Düzenlenen form yapıları sayesinde web sitenizin tasarımı sağlanarak 7/24 ulaşılabilir ve kullanılabilir kılınmaktadır.

Web sitelerindeki temel amaç ziyaretçi sayılarını maksimize etmektir. Bunun en iyi yoluyla, iyi tasarlanmış bir siteden geçmektedir. Web tasarım şirketleri günümüzde birçok ürün geliştirerek, yeni tasarımlar ortaya koymaktadır. Her gün yeni bir fonksiyonun getirildiği web sitelerinin tasarımı, arama motorlarında kendinizi göstermeniz için de gereklidir. Hedef kitle iyi belirlenmeli, popüler arama motorlarının istekleri gözetilmeli ve detaylar önemsenmelidir. Sitetiko.Com detayları sizin için önemser. Web tasarım, sizin kendinizi tanıtmanız ve pazarlamanız için de bir araç niteliği taşımaktadır. Kitle iletişim araçlarının etkisi günümüzde artık gölgede kalmaktadır. Televizyon ekranlarındaki görsel ziyafet artık internet siteleri tarafından sağlanmaktadır.

Sadece görsellik olarak bu durumu ifade etmek pek doğru olmayacaktır. Görselliğin yanı sıra web sitelerinin işlevi de önemlidir. Örneğin sosyal medya platformlarından Facebook her gün yeni bir güncellemeyle karşımıza çıkmaktadır. Geliştirdiği yeni özellikler sayesinde kullanıcılar daha aktif bir şekilde site üzerinde bulunmaktadır.

Web Tasarımında Önemli Noktalar Nelerdir?

  • Bir sitenin web tasarımı gerçekleştirilirken sadelik her zaman kazandırmaktadır. Komplike tasarımlardansa kullanımı kolay bir site her zaman tercih edilecektir.
  • Renkler iyi bir şekilde seçilmelidir. Özellikle eticaret sitelerinde, renk seçimleri her şey demektir.
  • Sitenizin içindeki içeriklerin de anlaşılabilir olması gerekir. Böylece ziyaretçilerin ilgisi taze tutulur ve anlatılmak isteneni daha rahat anlatmış olursunuz.
  • Web tasarım yaparken en önemli şey, bir vizyonunuzun olmasıdır.

 

#web #tasarım #site #kur